Hakkımızda

Üniversite Tercih Ağı nedir?

Üniversite Tercih Ağı, üniversiteye yeni yerleşen öğrenciler için gönüllüler tarafından kurulmuş bir dayanışma  ağıdır. Türkiye’deki hemen hemen bütün üniversitelerden ve meslek gruplarından gönüllülerle oluşturulmuştur.

Üniversite Tercih Ağı ile nasıl iletişime geçebilirim?

Sosyal medya hesaplarımıza mesaj atarak ya da internet sitemizdeki bilgi formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Tercih Ağı ne işe yarar?

Üniversite tercih ağı üç başlıkta etkinlik göstermektedir. İlk olarak bize yerleşmek istediğiniz şehir ve üniversiteyi yazarak o şehirde ve üniversitede okuyan gönüllülerimize ulaşabilir, şehir ve üniversite hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. İkinci olarak bize istediğiniz mesleği yazarak o meslek alanında çalışan gönüllülerimize ulaşabilir, iş alanları ve mesleğin ayrıntıları hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Üçüncü olarak bize yerleşmek istediğiniz bölümü yazarak o alanda akademik çalışma yürüten gönüllülerimize ulaşabilir, bölümünüzle ilgili akademik bilgiler hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Üniversite Tercih Ağı gönüllüsü olmak için ne yapmam gerekiyor?

İnternet sitemizde bulunan formu doldurmanız yeterlidir.